HaberlerCamiSingapur

Singapur’da Zarif Bir Yürek: Steven Amca

Yüzlerce kilometre ötesinden insan merhametiyle yakınlaşıyor insanlara. Zarif ve ince düşünceler kalplerin birbirine bağlanması için yeterli geliyor bir anlığına. Öyle ki böyle haberler duyunca yüzümüzde beliren tebessüm ısıtıyor içimizi. Bugün sizlere sunacağımız bu haber sıcacık bir coğrafya olan Singapur’dan.

Karşılıksız İyilik

Ekvatorun 137 kilometre kuzeyindeki ülkede Müslümanlar halkın %14’ünü oluşturuyor. Çin uyruklu olan “Steven Amca” Singapur’da yaşıyor. Ancak onu diğer insanlardan ayıran özelliği ise zihinsel engelli olmasına rağmen Cuma günleri Al Mawaddah Camii‘nin dışında, içeride ibadet eden Müslümanların ayakkabılarını düzenlemesi. Namaz vakti geldiğinde onu camide gören Mustafa, sosyal medya hesabında şunları yazıyor:

“Sıcak güneşin altında ısınmış betona yalın ayak basarak, meraklı gözler arasında insanların terliklerini düzeltiyor. İnsanlar namaz çıkışında terliklerini rahatlıkla bulsun diye bunu yapıyor.”

Karsiliksiz Iyilik
Singapur'da Zarif Bir Yürek: Steven Amca 1

Düşüncesizliklere Meydan Okuyan Zarif Yürek

Caminin yakınlarında ikamet eden ve her cuma camiye gelmeye çalıştığını söyleyen Steven amcaya neden böyle bir şey yaptığı sorulduğunda “Daha temiz görünüyor.” cevabıyla yüzlerimizde tebessüm oluşturuyor. Haberin sonuna gelirken, Mustafa’nın bu durum hakkındaki değerlendirmesine kulak verelim:

“Farklılıklarımız sınırları aşıyor. Böyle küçük şeyleri düşünmek önem arz ediyor. Her birimizin Steven amcadan alacağı çok ders var.”

Cuma’yı, camiyi ve Müslümanlarla bir arada bulunmayı özlediğimiz şu zamanlarda belki Steven amca da bizimle aynı duyguları paylaşıyordur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu