HaberlerEtkinlik-KonferansKuzey Amerika

İki Yıllık Aradan Sonra MuslimFest

Kuzey Amerika’nın en büyük Müslüman festivali olan MuslimFest geri döndü. Müslüman topluluklarının kültürünü, çeşitliliğini kutlamak için düzenlenen festival, iki senelik pandemi arasından sonra bu sene tekrar düzenlendi.

Festivalin twitter hesabından:”Brantford, Ontario MuslimFest 2022 büyük bir başarıydı. Elhamdulillah. Gelecek sene için sabırsızlanıyoruz.” tweeti ile organizatörler festivale olan ilgiden ne kadar memnun olduklarını dile getirdiler.

MuslimFest, Kanada’nın her yerinden ve hatta dünyanın her yerinden Müslümanları bir araya getiren bir kültür festivali. Ayrıca Ontario’nun en iyi 100 festivalinden biri olarak kabul ediliyor. Öyle ki FlightNetwork.com tarafından Kuzey Amerika’daki En İyi 40 Festival arasında yer almayı başarmış.

2004 yılında başlatılan MuslimFest, DawaNet ve Sound Vision’ın ortak projesi. Bugün, her yıl 30.000’den fazla katılımcıyı çeken Kuzey Amerika’nın türünün en büyük Müslüman festivali olarak kabul edilen bu festival, yıllardır inanç geleneklerini ve Kanada kültürünü birleştiren eşsiz bir kültürel kaynaşma işlevi gören önemli bir etkinlik. Festivalde çeşitli sanat, müzikal, tiyatro ve komedi performanslarının yanı sıra çeşitli yemek seçenekleri, alışveriş tezgahları ve topluluk organizasyonları yer alıyor. Ayrıca Muslimfest olarak adlandırılsa da, festival herkese açık. Birliktelik ve eğlence yoluyla, insanların hala barış ve uyum içinde yaşamaya devam edebileceklerini insanlara göstermek ise organizasyonun hedeflerinden biri…

İslam kültür ve sanatlarını Dünya’ya tanıtan, Müslüman ailelerin kaliteli zaman geçirmesini sağlayan bu güzel festivalin bir sonraki durakları ise 16 Temmuz’da Markham, 17 Temmuz’da Londra, 31 Temmuz’da Ottawa ve Eylül ayında ise Mississauga.

Kaynak
aboutislam.net

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu