Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Yardım Faaliyetleriİngiltere

Birmingham Camii’si Yardım İftarı Düzenledi

İnsana değer veren, onun acısını paylaşan, zorluğunu kendi zorluğu bilip kolaylaştırmaya, ona şifa olmaya çalışanlar var. Elindekilere ve zihnindekilere odaklanıp bunlarla insanlar için ne yapabilirim diyenler var. İşte Birmingham Camii’sindeki güzel yürekli insanlar böyle insanlar. Ülkemizde ve Suriye’de meydana gelen depremde zarar görenler için bir yardım iftarı düzenliyorlar. Gelin haberimize yakından bakalım.

İngiltere, Birmingham’da bulunan Green Lane Camii’si düzenli olarak yardım organizasyonları yürüten bir cami. Geçtiğimiz ocak ayında zor durumda olan 12.000 aileye gıda paketi dağıtmıştı. Şimdi Ramazan ayında ise; 1 Nisan’da Edgbaston Stadyumu’nda, ailelerin de rahatlıkla katılabileceği büyük bir iftar organize ediyor. Elde edilen tüm gelirin Türkiye ve Suriye’de depremden etkilenenlerin barınma ihtiyacı için kullanılacağı iftar programında, çocuklar için koçlar eşliğinde kriket oynama aktiviteleri de yer alıyor. Aileler sadece 10$ karşılığında iftar, teravih ve sergi ziyaretine katılabilecek. Birmingham Camii’sinin düzenlediği yardım iftarına katılanlar hayatlarında muhtemelen hiç görmedikleri, tanış olmadıkları, konuşmadıkları insanların derdine derman oluyor. Bu çok mucizevi geliyor bana. Allahu Teala düşünenlerden, organize edenlerden razı olsun. Bizleri de onlar gibi nice güzel işlerde insanlığa hizmet edenlerden eylesin.

Kaynak
aboutislam

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu