HaberlerYardım Faaliyetleri

Birmingham Merkez Cami’nden Afete Destek

Gerçekleşen deprem afetinden sonra milletimizin tek yürek gayretleri neticesinde toplanan yardımların yanı sıra dünyanın pek çok yerinden de yardımlar toplandı. Bu yardım organizasyonları farklı kurum ve merkezlerce gerçekleştirildi ve tırlarca yardım deprem bölgelerine ulaştırıldı. Bu haberimizde yardım toplanan bu merkezlerden olan Birmingham Merkez Cami’sinin yardımlarını konu alıyoruz. 

Birmingham Merkez Camisi’nden ülkemize ve Suriye’ye gönderilmek üzere iki nakliye tırı bağış toplandı. Vatandaşların Birmingham Merkez Camisi’nin çağrısına cömertçe karşılık vermesiyle bağışlar kolaylıkla toplandı. İnsanların bağış toplama noktasında bu ilgilerini olağanüstü olarak tanımlayan proje koordinatörü Sakeep Haq, yapılan bağışların beklentileri aşması üzerine üçüncü günde bağış almayı durdurmak zorunda kaldıklarını dile getirdi. Bağış çağrısına ev sahipliği yapan Birmingham Merkez Cami, bağışları ulaştırmak için Ummah Care Foundation ile birlikte çalıştı. Pek çok gönüllü, ülkemizde de olduğu gibi, bağışları organize etmek, tasniflendirmek ve yüklemek için canla başla koşuşturdu. Bu emekler neticesinde merkez üssüne yakın Gaziantep’e ve Suriye’ye art arda toplanan bu yardım tırları ulaştırıldı. 

Yardım

Haq, insanların yardım etmek için elinden gelen her şeyi yaptığını dile getirdi. “Camide bağışlarla dolu iki büyük oda var ve ayriyeten depolama için konteynırlar kullanıyoruz.” diyerek yardımların büyüklüğünü ifade etti.

Zor günlerden geçerken ulaştırılan bu yardımlar, insanların samimi çabaları, insanın insana şifa oluşu gerçeğini önümüze seriyor. Modern dönemin etkisiyle insan olmanın mahiyetini, duygularımızı, acziyetimizi göz ardı ederek yol almaya çalışmak, tabiri caizse robotlaşmak, rengarenk doğamızı gri tek tip bir robota dönüştürmekteydi. Şimdi arka plana ittiğimiz insan oluşumuzun canlı, duygu yüklü renklerini bu güzel insanların samimi çabalarında görüyoruz. 

Kaynak
AboutIslam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu