Londra’da Yardım Kuruluşlarının Bir Parçası Müslüman Çocuklar

0
283
Londra'da Yardım Kuruluşlarının Bir Parçası Müslüman Çocuklar

İslam dininin öğretileri huzurlu ve barışçıl bir toplum modelinin inşasında din, dil ve ırkı gözetmeksizin sosyal hayatın her alanında yardımlaşma ve dayanışmayı tavsiye ediyor. Bu yardımlaşma ve dayanışmayı icra etmek maksadıyla Avrupa’da Müslümanlar tarafından cami ve mescit merkezli kurulan birçok yardım kuruluşu ve dernek maddi ve manevi noktada çeşitli hizmetler veriyorlar.

Söz konusu hizmetler genellikle belirli aralıklarla ve özel dini günlerde yoksul ve fakir kimseler için yetişkin Müslüman bireyler tarafından sağlanıyor. Ancak Londra/Ilford’daki hizmetleri diğer yardım kuruluşlarının hizmetlerinden daha özel kılan bir durum var: Minik masum ellerin sevimli gayretleri.

Londra/Ilford’daki Seven Kings adlı okulda okuyan Müslüman öğrenciler, geçen haftalarda hoşgörü kampanyası bünyesinde sosyal yardım programının bir parçası olarak hazırladıkları 200 paket yemeği Redbridge Borough semtindeki komşularına dağıttılar. Müslüman öğrencilerin bu samimi davranışlarından etkilenen komşulardan biri, öğrencilere teşekkürlerini küçük bir notla şu şekilde iletti:

“Toplum için hazırladığınız yemeklerden dolayı siz Seven Kings öğrencilerine ve görevlilerine çok teşekkür ederiz. Huzur ve barış sizlerle olsun” –C. Morris-

Dinimiz İslam’ı ve Müslümanları temsil eden Avrupalı Müslüman kardeşlerimize bu gibi hizmetlerinden dolayı ne kadar teşekkür etsek azdır. Nitekim onlar ikamet ettikleri bölgelerde ırkçılığa, ayrımcılığa ve haksız tutumlara maruz kalmakla beraber aynı zamanda İslam dünyasının farklı bölgelerinde zuhur eden aşırı uç fikirlerin faaliyetlerinden de sorumlu tutuluyorlar. Bu zorlu hayat mücadelesinde İslam’ı en iyi şekilde yaşamaya çalışmaları, her şeye rağmen iyi ve salih niyetleriyle hizmetlerde bulunmaları takdire şayan bir durum. Allah kendilerini muvaffak eylesin.

Kaynakhttps://aboutislam.net/
Önceki İçerikMercek Altında: Almanya
Sonraki İçerikGüney Florida’da Bulunan İslami Okullardan Bahamalar’a Yardım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz