HaberlerİngiltereYardım Faaliyetleri

Dover Kanalı’nda Mahsur Kalan Şoförlerin Yardımına Koştular

Koronavirüsle geçirdiğimiz soğuk kış aylarının sıkıcılığını biraz olsun azaltabilmek adına, sizlere içinizi ısıtacak bir yardımlaşma haberi getirdik!

Çarşamba akşamından bu yana, İngiltere’den nakliye için 1000’den fazla kamyon yola çıktı. Sürücüler, Birleşik Krallık’ta mutasyona uğramış bir koronavirüs türünün ortaya çıkması sebebiyle getirilen seyahat kısıtlamalarından dolayı Dover Kanalı’nın çıkışında mahsur kaldı. Bu haberle birlikte harekete geçen Müslüman yardım kuruluşları, yeni yıl sezonunda mahsur kalmış sürücülere sıcak yiyecek ve atıştırmalık kutuları tedarik etmeye başladı.

Müslüman Hayır Kurumları Forumu (MCF)’nun raporuna göre kanalda sıkışmış sürücülere 420 kutudan fazla yiyecek kutusu sağlandı ve önümüzdeki günlerde çok daha fazlası dağıtılacak. Fransa’nın getirdiği seyahat kısıtlamalarının ardından mahsur kalan sürücüler için MCF CEO’su Fadi Itani şunları söylüyor:

Bu, yeni yılı ailelerinden uzak geçirmek zorunda kalan sürücüler için oldukça üzücü bir durum. Özellikle COVİD sürecinde ülkelerin ihtiyaç duyduğu temel malların teslimatı açısından sürücüler büyük bir önem arz ediyor. Desteğe ihtiyaç duydukları bu zamanda su ve yemek gibi hayati önem taşıyan malzemelerin tedarik edilmesi için elimizden geleni yapıyoruz.

Muslim Charities Forum
Muslim Charities Forum 1

Tüm bunlarla birlikte Al Khair Vakfı da içinde 400’den fazla tavuk, pilav, içecek, cips, bisküvi, mısır gevreği gibi ürünler içeren yüzlerce atıştırmalık kutusu hazırladı. Bu kutular Perşembe günü aç kamyoncuları doyurmak üzere Londra’dan sahile götürüldü.

Londra merkezli Al Khair Vakfı Başkanı ise şunları söyledi: “Tüm kamyoncular evlerine ulaşana kadar teslimatı sürdürmeyi planlıyoruz. Bazı şoförlerin araçlarında su bile yok, bu yüzden teslimatlar büyük bir fark yaratmakla birlikte sürücülerin moralini de yükseltiyor. Eve gitmek için beklerken sağlanan bu ürünlerden dolayı minnet duyduklarını söylediler.”

Mahsur kalmış sürücülerin durumuna üzülmüş olsak da, Müslümanların öncülüğünde gerçekleşen bu yardımlaşma örneği kalplerimizi ısıtmadı değil. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu zamanlarda dünyaya dair umutlarımızı yeşerten haberlerle daha çok karşılaşmak dileğiyle…

Kaynak
muslimcharitiesforum.org.uk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu