HaberlerÖrnek İnsanlarPakistanYardım Faaliyetleri

Pakistan’ın Robin Hood Ordusu Güzel İşlere İmza Atıyor

Küreselleşen dünyada açlık her yıl milyonlarca kişinin ölümüne sebep oluyor. Birçoğumuz bu durumu önlemeye çalışsak da mevcut düzenin değişmesi maalesef çok yavaş gerçekleşiyor. “Robin Hood Army’’ adlı kuruluş da açlık ile savaşmayı kendine misyon bilerek kurulmuş; Hindistan, Pakistan ve dünyanın birçok yerine yardım eli uzatmayı ve açlıktan ölümlerin azalmasını kendisine amaç bilerek bu mevcut düzeni değiştirmek için çaba sarf ediyor. Robin Hood Army kendilerine basit ve etkili bir metot seçerek, lüks restoranlardan ve cafelerden arta kalmış yiyecekleri toplayıp yeniden paketleyerek o yemeğe ihtiyacı olan başka birine ulaştırmayı hedeflemekte. Ve bu minvalde evsiz insanlara, yetimhanelere, devlet hasta hanelerindeki hastalara ve kenar mahallelerde yaşayan muhtaç insanlara yardım eli uzatmakta.

Robinhood Army

2014 yılında Hindistanlı Neel Ghose ve  Anand Sinha tarafından Portekizli ’’Re-food International’’ adlı kuruluştan ilham alınarak kurulmuştur. Organizasyonun ilk dönemlerinde 6 kişi olarak başlanılsa da günümüzde yaklaşık 16000 ‘Robin’; gönüllü olan bireylere taktıkları takma isim ile Asya’dan Afrika, Kanada ve Güney Amerika’ya kadar uzanan bir gönüllülük ağı oluşturmuşlar.

Dünya Çapında Bir Bilinç

Kapitalist sistemin dayattığı ve normalleştirdiği israfa karşı oluşturulabilecek en doğru hareketlerden birini sergilemekle birlikte dünya çapında bir bilinç oluşması için çabalamaktalar. Bizler de israfın önüne geçebilmek adına kendimize yetecek kadar yiyecek- içecek alarak ve bu konunun önemini çevremizi anlatarak bu güzel harekete destek olabiliriz. Yaşanan milyonlarca ölümün belki de bir akşam yemeğinde arta kalan çöpe sıyırdığımız o yemeğin yüzünden gerçekleştiğini vicdanen hatırlayarak ve hatırlatarak bu şuuru bizden sonraki nesillere de kazandırmalıyız.

robinhood

Bunun yanında “Robin Hood Army’’ sadece açlıkla savaşmak ile yetinmeyip çocukların eğitimine destek vermek için bir akademi kurmuş. 2016 yılında faaliyete geçen bu akademi ile sokaktan okula bir köprü oluşturarak bilginin çocuklara ulaşmayı hedefliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu