HaberlerTürkiyeYardım Faaliyetleri

İHH’dan Ülke Çapında Yardım Seferberliği #VakitDayanışmaVakti

Şu günlerde ne yazık ki hem ülke olarak hem de dünya olarak zor günlerden geçmekteyiz. Ortalığı kasıp kavuran koronavirüs sebebiyle hem kendi sağlığımızı hem de toplumun sağlığını koruyabilme adına bir süreliğine evlerimizde kalıyoruz.

Bir yandan birey ve toplum sağlığımızı koruyabilme adına virüs ile mücadele ederken, bir yandan da ekonomik sorunların baş göstermesiyle beraber uzun vadede maddiyata dair oluşması muhtemel sorunlar da aklımıza gelmiyor değil. Birey ve toplum sağlığı dışında ekonomik sorunlarla da karşı karşıya bulunmaktayız.

Yaşanan bu problem karşısında güzel ülkemizin göz bebeği kuruluşu İHH İnsani Yardım Vakfı, ülke genelinde bir yardım kampanyası ilan ederek tüm vatandaşlara #VakitDayanışmaVakti çağrısında bulundu. Yapılan çağrıya karşı ülke genelinden birçok sanatçı, gazeteci ve bürokrat bu kampanyaya kayıtsız kalmadı ve dört bir yandan destek mesajları geldi. İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, konuyla ilgili şunları kaydediyor ve herkesi dayanışmaya davet ediyor:

Bu zor günlerde ülkemizdeki yaşlı, kronik hasta ve ihtiyaç sahiplerine destek olmak için çalışmalarımıza başladık. Bununla birlikte, aile kurumunu ayakta tutmak için de elimizden geleni yapıyoruz.
Ramazan çalışmalarımızı sadece Suriye, Yemen, Arakan gibi kriz bölgelerinde yapacağız. Ramazan projelerimizi ülkemiz için erkene aldık ve projelerimizin büyük bölümünü vatandaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda yapacağız.
Bu vesileyle yetim aileleri öncelikli olmak üzere ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak için 10 milyon TL nakdi yardım, 100 bin kumanya ve 10 bin hijyen paketi desteği sağlayacağız. Çalışmalarımızı İçişleri Bakanlığı tarafından belirlenen Vefa Sosyal Destek Grupları ile koordineli bir şekilde gerçekleştiriyoruz.
Şimdi Dayanışma Vakti! Destek olun, bu zor zamanları hep birlikte aşalım.

Sizler de eğer bu kampanyaya destek olmak istiyorsanız İHH İnsani Yardım Vakfı’nın web sitesinden bağışta bulunabilirsiniz Destek Vermek İçin Tıklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu