İHH’dan Ülke Çapında Yardım Seferberliği #VakitDayanışmaVakti

Şu günlerde ne yazık ki hem ülke olarak hem de dünya olarak zor günlerden geçmekteyiz. Ortalığı kasıp kavuran koronavirüs sebebiyle hem kendi sağlığımızı hem de toplumun sağlığını koruyabilme adına bir süreliğine evlerimizde kalıyoruz.

Bir yandan birey ve toplum sağlığımızı koruyabilme adına virüs ile mücadele ederken, bir yandan da ekonomik sorunların baş göstermesiyle beraber uzun vadede maddiyata dair oluşması muhtemel sorunlar da aklımıza gelmiyor değil. Birey ve toplum sağlığı dışında ekonomik sorunlarla da karşı karşıya bulunmaktayız.

Yaşanan bu problem karşısında güzel ülkemizin göz bebeği kuruluşu İHH İnsani Yardım Vakfı, ülke genelinde bir yardım kampanyası ilan ederek tüm vatandaşlara #VakitDayanışmaVakti çağrısında bulundu. Yapılan çağrıya karşı ülke genelinden birçok sanatçı, gazeteci ve bürokrat bu kampanyaya kayıtsız kalmadı ve dört bir yandan destek mesajları geldi. İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, konuyla ilgili şunları kaydediyor ve herkesi dayanışmaya davet ediyor:

“Bu zor günlerde ülkemizdeki yaşlı, kronik hasta ve ihtiyaç sahiplerine destek olmak için çalışmalarımıza başladık. Bununla birlikte, aile kurumunu ayakta tutmak için de elimizden geleni yapıyoruz.

Ramazan çalışmalarımızı sadece Suriye, Yemen, Arakan gibi kriz bölgelerinde yapacağız. Ramazan projelerimizi ülkemiz için erkene aldık ve projelerimizin büyük bölümünü vatandaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda yapacağız.

Bu vesileyle yetim aileleri öncelikli olmak üzere ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak için 10 milyon TL nakdi yardım, 100 bin kumanya ve 10 bin hijyen paketi desteği sağlayacağız. Çalışmalarımızı İçişleri Bakanlığı tarafından belirlenen Vefa Sosyal Destek Grupları ile koordineli bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

Şimdi Dayanışma Vakti! Destek olun, bu zor zamanları hep birlikte aşalım.”

Sizler de eğer bu kampanyaya destek olmak istiyorsanız İHH İnsani Yardım Vakfı’nın web sitesinden bağışta bulunabilirsiniz Destek Vermek İçin Tıklayın

Diğer Güzel Haberler

Hollanda’da bir grup gönüllü, Çin’in, Sincan Uygur özerk bölgesindeki insan hakları ihlallerini dünyaya duyurmak ve 10 aydır Amsterdam’da tek başına gösteri yapan Uygur Türkü Abdurehim Gheni’ye destek olmak için artık Hollanda ile özdeşleşmiş bir yol seçtiler ve 80 kilometrelik bir bisiklet turu düzenlediler. Okumak İçin Tıklayın

İslam’la tanışmadan önce içindeki boşluğu fark etti ve içinde bulunduğu durumu sorgulamaya başladı. İşte böylece Johanna’nın hayat hikâyesi başlamış oldu. 26 yaşında olan Polonyalı genç hanım, kendisini şu an 3 yaşında görüyor ve Müslüman olmadan önceki hayatı için, sadece bir deneyimdi diyor. Okumak İçin Tıklayın

Sınırlarımızı biraz zorlayıp, İslami hassasiyetlerinden taviz vermeyen Hazza Al Mansoori ile beraber uzaya çıkmaya ne dersiniz? Uzaya çıkan 11. Müslüman astronot olan Hazza Al Mansoori “Uzayda ne yiyeceğim?” düşüncesiyle astronotlar için helal gıda arayışına girdi. Rus bir firma aracılığıyla Müslüman astronotlara özel konserveler hem helalliğine dikkat edilerek hem de uzay koşullarına uygun şekilde üretildi. Böylece dini emirlerde gösterdiği hassasiyetleriyle tüm dünyaya örnek oldu. Okumak İçin Tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz