Yardım FaaliyetleriBi' Dünya Liste

Kış Yardımları Yapabileceğiniz Dernek ve Vakıflar Listesi

Kış Yardımları

Kışın yüzünü göstermesiyle beraber ülkemizde ve dünyada etkili olan kar hepimiz için farklı bir anlam ifade ediyor. Bizler için kar yağışı sıcak evlerimizde oturup camdan izlediğimiz nostaljik bir görüntü iken çadır kentlerde yahut dışarda yaşamakta olan kardeşlerimiz için durum böyle değil. Bu farklılık bizlere “din kardeşliği” kavramını bir kez daha hatırlatıyor.

“Birbirine karşı muhabbet ve merhamette müminler bir vücut gibidir. Vücudun bir yeri rahatsız olunca, bütün vücut rahatsız, uykusuz kalıp onun tedavisi ile meşgul olduğu gibi, Müslümanlar da birbirlerine yardıma koşmalıdır.’ [Buhari]

Havaların soğumasıyla birlikte sosyal medya kanallarına düşen görüntüler hepimizin yüreğine dokunacak nitelikte. Bilhassa çocuklar bu şartlardan ciddi şekilde etkileniyor. Biz de Bi’ Dünya Haber ekibi olarak “Peki ben ne yapabilirim?” diye düşünen kardeşlerimiz için bir liste hazırladık. Bu listede, elimizin doğrudan ulaşmadığı coğrafyalarda yaşayan ve soğuk hava koşullarından olumsuz etkilenen kardeşlerimize yardımcı olabilmek için bağış yapabileceğiniz güvenilir kuruluşlardan bir kısmını bulabilirsiniz.

Not: Yardım kuruluşları alfabetik olarak listelenmiştir.

Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı

Aziz Mahmud Hudayi Vakfi

Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı, Suriye’nin İdlib, Azez, Afrin bölgelerinde çadır kamplarda hayat mücadelesi veren savaş mağdurlarına; soba, kömür, battaniye, gıda-hijyen paketleri ve nakdî yardımları dağıtmaya devam ediyor. Vakfa 0532 691 48 32 nolu telefon hattı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Beşir Derneği

Besir Dernegi

Beşir Derneği gönüllüleri, Suriye’nin Azez bölgesindeki dağınık kamplarda, derme çatma çadırlarda kışı ve soğuğu karşılayan savaş mağdurlarına battaniye ve halı dağıtıyorlar. Dondurucu soğukların yaşandığı bölgedeki kardeşlerimize destek olmak isterseniz Suriye yazıp 4032’ye göndererek Beşir Derneği vesilesiyle destek olabilirsiniz.

Beyruha Derneği

Beyruha Dernegi

Beyruha Derneği, Suriye’nin İdlip Afrin Azez bölgesine derme çatma çadırlarda yaşayan savaş mağdurlarına kış paketi; mont,bot,eldiven,atkı ve bere götürüyor. Derneğe +90 544 416 79 08 nolu telefon hattı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Çare Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği

Care Yardimlasma ve Kalkinma Dernegi

Çare Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği Suriye’deki çocukların soğuk kış şartlarında minik ayaklarını sıcak tutması için bot; minik yüreklerinin üşümemesi için kömür ve battaniye; akşam sofralarına bereket olması için de gıda paketi yardımları yapıyor. Siz de destek olmak isterseniz KISLIK yazıp 3851’e mesaj atarak 10₺ bağışta bulunabilirsiniz.

Hak İnsani Yardım Derneği

Hak Insani Yardim Dernegi

Hak İnsani Yardım Derneği, geceleri sıfır derecenin altına düşen bölgelerin soğuğuyla çadır kentlerde yaşayan çocukları unutmayıp bot, mont, atkı, bere, eldiven ve çoraptan oluşan kış paketleri dağıtmaya başladı. Ben de “destek olmalıyım” diyorsanız KIS yazıp 5625’e SMS atarak 10₺ bağış yapabilirsiniz.

Hayrat İnsani Yardım Derneği

Hayrat Insani Yardim Dernegi

Çoğumuz havaların soğumasını, karlı günlerin gelmesini heyecanla ve mutlulukla karşılayabiliyoruz. Peki ya bizimle aynı duygular içinde olmayanlar? Onlar ne yapıyor diye düşünerek Hayrat İnsani Yardım Derneği sahada yardım dağıtıyor. Onların kış çalışmalarına destek olmak isterseniz SURİYE yazıp 3674’e SMS atarak 10₺ bağışta bulunabilirsiniz.

İHH İnsani Yardım Vakfı

IHH

Soğuk zordur. “Hele de başını sokacak bir çatın kalmadıysa daha zordur.” diye düşünenlerdenseniz İHH İnsani Yardım Vakfı vesilesiyle kış yardımlarına destek olmak için için KIS yazıp 3072’ye SMS gönderebilir, 10₺ bağışlayıp insanların soğuktan korunmasına yardımcı olabilirsiniz.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF)

Insana Deger Veren Dernekler Federasyonu IDDEF

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) Kışın ayazını korunaksız kamplarda çaresizce bekleyen mazlum ailelerin yardım çığlığına sessiz kalmadı. “Ben de bir şeyler yapmalıyım.” diyorsanız kış yardımları için KIS yazıp 7230’a kısa mesaj atarak İDDEF vesilesiyle 10₺ yardım yapabilirsiniz.

İnsan İzi Uluslararası Yardım Derneği

Insan Izi Uluslararasi Yardim Dernegi

İnsan İzi Uluslararası İnsani Yardım Derneği; kış şartlarının ağırlaşması ile birlikte yönünü bu sefer Suriye’de çadır kamplarda yaşayan insanlara yöneltiyor. Sizler de bağışta bulunarak acil ihtiyaç listesinde bulunan ; öncelikli olarak kömür, battaniye, un ve su desteklerinizi bekliyor. Sizler de katkı sunmak isterseniz; 0850 532 2540 telefon numarasından dernek vesilesiyle yardımlarınızı ulaştırabilirsiniz.

İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İYİLİKDER)

Iyilik Yardimlasma ve Dayanisma Dernegi IYILIKDER

İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İYİLİKDER) Çadır kentte yaşam mücadelesi veren yetim, dul ve öksüzlere yardım götürüyor. Destek olmak için ACIL yazıp 4025’e SMS göndererek 10₺ bağışta bulunabilirsiniz.

 İyilikte Yarışanlar Derneği

Iyilikte Yarisanlar Dernegi

İyilikte Yarışanlar Derneği, soğuk kış günlerinde çadırlarda yaşam mücadelesi veren on binlerce aileye yardım götürüyor. Onlara kömür ve un yardımında bulunmak için 0533 400 69 86 nolu telefon hattı üzerinden dernek ile irtibata geçebilirsiniz.

Sadakataşı Derneği

Sadakatasi Dernegi

Sadakataşı Derneği , İdlib’de çadır kentlerde çok ağır şartlarda yaşam mücadelesi veren insanlara, donmasın diye gece yürütülen çocuklara kışlık yardımı yapıyor. Yardım kampanyalarına destek olmak için SURİYE yazıp 2989’a SMS göndererek bağış yapabilirsiniz.

Türk Kızılay

Turk Kizilay

Türk Kızılay, İdlib’de zor şartlar altında çadırlarda yaşamlarını sürdürmeye çalışan ailelere kömür yardımı gerçekleştiriyor. Ayrıca inşa ettikleri briket evlerle onlara insani yaşam alanları sağlıyor. Tüm GSM operatörleri üzerinden 2868‘e “SURIYE” yazıp mesaj yollayarak da 10 TL bağışta bulunabilirsiniz.

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV)

Turkiye Diyanet Vakfi TDV

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Suriye Afrin’deki çadır kentte yaşam mücadelesi veren ailelere kömür, battaniye ve mont gibi kışlık yardımlarda bulunuyor. Siz de destek olmak isterseniz SURİYE yazıp 5601’e SMS göndererek Diyanet Vakfı aracılığıyla 10 TL tutarında bağış yapabilirsiniz.

Umut Kervanı Vakfı

Umut Kervani Vakfi

Umut Kervanı Vafkı, hem Türkiye’nin muhtelif bölgelerinde hem de Suriye’de yardıma muhtaç olan yetim ve ihtiyaç sahiplerine çeşitli gıda yardımları yapıyor. 0543 870 81 32 numarası üzerinden detaylı bilgi alabilir ve bağış yapabilirsiniz.

Umuda Koşanlar Derneği

Umuda Kosanlar Dernegi

Umuda Koşanlar Derneği, ülkemizde ve dünyada bağışlarınızla binlerce haneye ve çadıra yakacak yardımı yapıyor. Her yıl daha fazla aileye ulaştırdığı kış yardımları ile insanlara destek oluyorlar. Kendilerine (0216) 349 49 08 numarası üzerinden ulaşıp detaylı bilgi alabilir ve bağış yapabilirsiniz.

Verenel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği

Verenel Yardimlasma ve Dayanisma Dernegi

Verenel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği , Suriye’de dondurucu soğukların etkisiyle artan mağduriyetleri giderebilmek için yardımlaryapmaya devam ediyor. Bu kapsamda yapılan bere, atkı, eldiven, mont ve bot yardımlarına destek olmak isterseniz kış yardımları için SURIYE yazıp 7232’ye SMS atarak 10₺ bağış yapabilirsiniz.

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği

Yedi Basak Insani Yardim Dernegi

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Son yılların en ağır kışını yaşadığımız şu süreçte yardımlarına hız kesmeden devam ediyor. Çadırlarda yaşam şartları daha da zorlaştı. Çocuklar donma tehlikesiyle karşı karşıya ve bizden yardım bekliyorlar. “Ben de mazlumlara el uzatmalıyım.” diyorsanız 0553 886 77 77 nolu telefon hattı üzerinden derneğe bağışta bulunabilirsiniz.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu