İskoçyaYardım Faaliyetleri

Celtic Futbol Kulübü’nden Yardım Kampanyası

İskoçya’nın önde gelen köklü takımlarından birisi olan Celtic, duyarlı taraftarları ile ün salmış bir kulüp. Bu haberimiz ise Celtic Futbol Vakfı’nın yardım kampanyası ile ilgili. Kulüp, yaklaşık 1000 ihtiyaç sahibi ailenin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Islamic Relief kurumu ile ortak bir yardım kampanyası düzenledi.

Celtic SK tarafından yapılan açıklamada, kulübün resmi yardım kuruluşunun iki gün boyunca Islamic Relief gönüllüleriyle birlikte çalışarak 11 okul ve dört hayır kurumuna 500 temel gıda paketinin paketlenmesine ve dağıtılmasına yardımcı olduğu belirtildi. Yemekleri paketleyen gönüllüler arasında Celtic Kadın Futbol Takımı Menajeri Fran Alonso ve Celtic Kadın Futbol Takımı’ndan bazı oyuncular da katıldı.

Celtic Vakfı İcra Kurulu Başkanı Tony Hamilton, şöyle dedi.

“Islamic Relief UK sayesinde Mart ayında bunu başardık ve tekrar yapabileceğimiz için çok mutluyuz ancak ihtiyaç bizim yardımlarımızdan daha büyük bu yüzden bu yardımlaşmayı tüm toplum olarak daha fazla yapmanın yollarını bulmak istiyoruz”

Islamic Relief UK Direktörü Tufail Hussain, “Yerel toplumları için harika işler yapan Celtic FC Vakfı ile çalışmaktan gurur duyduk.”
Islamic Relief ve futbol takımları işbirlikleri İskoçya ile sınırlı değil. Daha önce de Liverpool ve Burney kulüplerinin vakıfları ile de ortak yardım kampanyası düzenlenmiş ve binlerce ihtiyaç sahibine ulaşılmıştı.

Futbol kulüplerinin bu insani hareketi, futbolun sadece bir oyun olmadığını göstererek toplumsal sorumluluk bilincini bir kez daha ortaya koyuyor. Çok büyük kitleleri etkileyebilecek böyle önemli kulüplerin bu tür dayanışma çabalarının içinde yer alması, iyiliğin yayılmasına örnek olması, toplumların daha güçlü ve bir arada olması için umut verici.

Kaynak
Aboutislam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu