HaberlerHidayet ÖyküleriLetonyaSpor

Letonyalı Halter Şampiyonu Manevi Gücü İslam’da Buldu

Okuyunca kalbimizi sevinçle dolduran, dinimize taze bir merak ve heyecanla yeniden bakmamızı sağlayan hidayet öykülerinden biri bu kez spor camiasından. Çeşitli şampiyonalarda bir gümüş, dörder de altın ve bronz madalya kazanmış olan Letonyalı halterci Rebeka Koha Müslüman olduğunu kişisel Instagram hesabından duyurdu.

Rebeka’nın üstün tecrübesi sizi yanıltmasın; kendisi henüz 22 yaşında. İslam’la tanışması ise çoğu mühtedinin aksine bir arayış sonucu değil, hoş bir tesadüfle gerçekleşmiş. Rebeka’nın şimdiki nişanlısı olan Katarlı sporcu Moaaz Mohamed Ibrahim onun hidayet öyküsünde başrolde. Sürecin ayrıntılarını bilmesek de ikilinin profesyonel dostluğu bir şekilde manevi boyut kazanmış, nihayet genç kızın kelime-i şehadet getirmesine kadar varmış. Rebeka tüm bu olanlarla ilgili hislerini “Bu şans değil, Allah’ın mükemmel planı.” olarak ifade ediyor. Geçtiğimiz bayram tebrik mesajları yayınlamayı da ihmal etmeyen Rebeka, İslam kültürüne çabucak uyum sağlamışa benziyor.

Genç sporcunun İslam’ı kabul edişini ilk defa duyurduğu açıklama ise şu şekilde:

Hayatımla ilgili büyük bir karar aldım. Bu karardan memnun ve minnet dolu olduğumu söyleyebilirim. Kendim için doğru olanı yaptığımdan eminim. Sizden ise tek beklediğim saygı. Bugün benim için özel bir gün çünkü şehadet getirerek İslam’a girdim. İnanıyorum ki şu andan itibaren hayatımın yeni ve güzel kısmı başlayacak.

Tesettürlü fotoğrafının altına iliştirdiği yazının devamında ise artık açık fotoğraflarının paylaşılmasını istemediğini belirtiyor.

Rebeka Koha müjdeli haber karşısında Müslüman camiadan sayısız tebrik mesajı alsa da kaçınılmaz olarak Hristiyan takipçilerinin de tepkisine maruz kalmış. Bu durumda ise kitlelere ulaşma imkanını İslami bir sorumluluk bilinciyle kullanarak “Yorum kısmında İsa’dan bahsedenler için” şeklinde başlayan, Hz. İsa’nın dinimizdeki yerine dair bilgilendirici bir yazı paylaşmış.

Rebeka, Müslüman olduktan kısa bir süre sonra diz sorunları sebebiyle spor kariyerini sonlandırdığını açıklasa da yeni hayatından memnun gibi görünüyor. Ne de olsa tevekkül İslam ahlakının vazgeçilmezlerinden. Kendisine bu manevi yolculukta hayır ve güzellikler diliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu