Letonyalı Halter Şampiyonu Manevi Gücü İslam’da Buldu

0
487

Okuyunca kalbimizi sevinçle dolduran, dinimize taze bir merak ve heyecanla yeniden bakmamızı sağlayan hidayet öykülerinden biri bu kez spor camiasından. Çeşitli şampiyonalarda bir gümüş, dörder de altın ve bronz madalya kazanmış olan Letonyalı halterci Rebeka Koha Müslüman olduğunu kişisel Instagram hesabından duyurdu.

Rebeka’nın üstün tecrübesi sizi yanıltmasın; kendisi henüz 22 yaşında. İslam’la tanışması ise çoğu mühtedinin aksine bir arayış sonucu değil, hoş bir tesadüfle gerçekleşmiş. Rebeka’nın şimdiki nişanlısı olan Katarlı sporcu Moaaz Mohamed Ibrahim onun hidayet öyküsünde başrolde. Sürecin ayrıntılarını bilmesek de ikilinin profesyonel dostluğu bir şekilde manevi boyut kazanmış, nihayet genç kızın kelime-i şehadet getirmesine kadar varmış. Rebeka tüm bu olanlarla ilgili hislerini “Bu şans değil, Allah’ın mükemmel planı.” olarak ifade ediyor. Geçtiğimiz bayram tebrik mesajları yayınlamayı da ihmal etmeyen Rebeka, İslam kültürüne çabucak uyum sağlamışa benziyor.

Genç sporcunun İslam’ı kabul edişini ilk defa duyurduğu açıklama ise şu şekilde: “…Hayatımla ilgili büyük bir karar aldım. Bu karardan memnun ve minnet dolu olduğumu söyleyebilirim. Kendim için doğru olanı yaptığımdan eminim. Sizden ise tek beklediğim saygı. Bugün benim için özel bir gün çünkü şehadet getirerek İslam’a girdim. İnanıyorum ki şu andan itibaren hayatımın yeni ve güzel kısmı başlayacak.”

Tesettürlü fotoğrafının altına iliştirdiği yazının devamında ise artık açık fotoğraflarının paylaşılmasını istemediğini belirtiyor.

Rebeka Koha müjdeli haber karşısında Müslüman camiadan sayısız tebrik mesajı alsa da kaçınılmaz olarak Hristiyan takipçilerinin de tepkisine maruz kalmış. Bu durumda ise kitlelere ulaşma imkanını İslami bir sorumluluk bilinciyle kullanarak “Yorum kısmında İsa’dan bahsedenler için” şeklinde başlayan, Hz. İsa’nın dinimizdeki yerine dair bilgilendirici bir yazı paylaşmış.

Rebeka, Müslüman olduktan kısa bir süre sonra diz sorunları sebebiyle spor kariyerini sonlandırdığını açıklasa da yeni hayatından memnun gibi görünüyor. Ne de olsa tevekkül İslam ahlakının vazgeçilmezlerinden. Kendisine bu manevi yolculukta hayır ve güzellikler diliyoruz.

Diğer Güzel Haberler

Doğduğunda ailesi tarafından terk edilen Kamerunlu Beşir, Maroua’daki tek Müslüman yetimhanesi olan Cemile Anne Yetimhanesi’ne yerleştirdi. Bu süreçte yetimhaneye yardıma gelen Türk aileler vesilesiyle Türkçe öğrenen kardeşimiz, Türkiye’deki hayır sahipleri vesilesiyle açılmış olan Medine Hafızlık Kursu’nda eğitim alıyor. Okumak İçin Tıklayın

Seyahatleriyle İslamiyet’in yayılmasına katkı sağlayan, Amerika’yı Kolomb’tan önce keşfeden ünlü seyyah Zheng He’yi tanıttık. 14. yüzyılda Çin’in Yunnan Eyaletinde Müslüman bir ailede dünyaya gelen He, dönemin krallarının güvenini kazanarak komutanlığa yükselmiş ve denizleri keşfe çıkmış. Zheng’in seyahatlerinden birinde Amerika ve Avustralya’yı Kolomb’tan önce keşfettiği de kanıtlanmış. Okumak İçin Tıklayın

Hidayetin kime, nasıl ve nerede geleceği hiç belli olmuyor. Hollanda’da İslam’ı yasaklamak gibi önerilerde bulunan Joram van Klaveren, İslam karşıtı bir kitap yazmaya karar verdi. Bu dönemde yaptığı araştırmalar vesilesiyle İslam ile şereflendi! Okumak İçin Tıklayın

Önceki İçerikHidayet Bazen, Kulak Misafiri Olana Erişir
Sonraki İçerikİcralık Müslüman Para Dolu Çantayı Sahibine Teslim Etti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz