Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
HaberlerBangladeşBilim-Teknoloji

Siber Zorbalığa Dur Diyen Bangladeşli Genç

Bugün sizlere modern çağın sorunlarına modern çözümler üreterek ödüllendirilen bir genç olan Sadat Rahman’dan bahsedeceğiz.

Sadat Rahman, 17 yaşında Bangladeşli bir genç olup geçtiğimiz günlerde Uluslararası Çocuk Barış Ödülü’ne layık görüldü. Ödülü kazandığını, gene kendisi gibi ödüllü bir aktivistten, kadınların eğitime katılma süreci ile ilgili yaptığı çalışmalardan ötürü Nobel Ödülü alan Malala Yousafzai’den öğrendi.

Hollanda’dan çevrimiçi gerçekleşen ödül töreninde ödülü takdim eden Malala Yousafzai, dünyanın her yerindeki gençleri siber zorbalığa karşı durmaya ve duygusal zorbalığı sonlandırmaya çağırma çabasından dolayı Sadat Rahman’ı tebrik etti.

Siber zorbalığa karşı ürettiği mobil uygulamayla gençlere ilham olan Sadat Rahman, bu projeye on beş yaşında bir gencin siber zorbalıktan dolayı canına kıydığını öğrendikten sonra başladığını anlatıyor. Siber zorbalığa karşı mücadele etmenin savaşta olmaya benzediğini söyleyen Rahman, kazandığı para ödülüyle uygulamayı kendi ülkesinde yaymayı, daha sonrasında da dünyanın farklı bölgelerinde kullanıma açmayı amaçladığını belirtiyor.

Karantina döneminde siber zorbalığın arttığını belirten Rahman, şu ana kadar üç yüz siber zorbalık suçlusunun ve sekiz sanal tacizcinin yakalandığını belirtiyor. Rahman, uygulamayla birlikte sosyal ağ oluşturarak interneti daha güvenilir bir yer haline getirmeyi amaçlıyor.

Bizler de bu projeyi canı gönülden destekliyor, farklılıkların, üstünlüğe sebep olmadığının altını çiziyoruz. Siber zorbalığı bitirmek için yanlışın yanlış olduğunun fark edilmesini sağlamak her birimizin görevi. Dileriz Müslüman coğrafyalardan daha nice faydalı proje haberlerini duymaya devam ederiz.

3 Yorum

  1. Allah razı olsun bilgilendirdiğiniz için. Uygulamanın adı nedir? Haber güzel içeriğini de kullanabilirsek hayırlı olacak inşaAllah

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu