HaberlerSağlık

Çocuklara Doktoru Sevdiren Kahraman: Süper H

Bilindiği üzere çocuklar hastanelerden ve doktorlardan korkarlar. Bu yüzden de hastaneye gitmek istemezler. Bu, dünyanın birçok yerinde bu şekilde devam ediyor. Çocuklar korkularından dolayı doktorları ve hastaneleri sevmiyor. Bazı doktorlar çocukların bu korkularını giderip kendilerini sevdirmek için birtakım yöntemler geliştiriyor. Şimdi sizlere bu doktorlardan biri olan Mısırlı Dr. Hişam Abdulkadir’in çocuklara doktorları sevdirmek için geliştirdiği bazı yöntemlerden bahsedeceğim.

Sosyal paylaşım sitelerinin öncüleri, Mısırlı bir cerrahın ameliyat olmak için ameliyat odasına girmeden önce çocuklarla kendi yöntemleriyle oyun oynadığı bir video klip paylaştı. “Kahire 24” sitesinin 24 Aralık cumartesi günü paylaştığı video klibe göre; Ayn Şems Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Çocuk Cerrahi Uzmanı olan Hişam Abdulkadir, çocuklar ameliyata giderken onlarla hasta yatağına oturuyor. Ameliyat odasına giderken farklı yaşlardaki çocuk hastalarıyla oyun oynayıp şarkı söyleyerek onlara eşlik ediyor.

Dr. Hişam Abdulkadir

Dr. Hişam, şahsi facebook hesabında kendisini pediatri cerrahi profesörü ve çocuklar için oluşturduğu “Süper H” kahramanının sunucusu olarak tanıtıyor. Hişam çocuklara doktorları sevdirip onların korkmasına sebep olan psikolojik engelleri ortadan kaldırmak için “Süper H” kahramanıyla çocukların karşısına çıkıp onlarla oyun oynuyor. Ayrıca özel kliniğine ve ameliyathaneye çocukların sevdiği, onların ilgisini çekecek bazı oyuncaklar koyuyor. 

Dr. Hişam Youtube hesabında çocuklara sunduğu “Süper H” kahramanını tanıtırken “Çocuklara yardım etmek için uzaydan dünyaya geldi.” diyor. Hesabında çocuklarla oynadığı oyunların videolarını paylaşıyor. 

Bu haberimizde de yapılan işlerin sevgiyle, istekle yapıldığında çok güzel ve faydalı sonuçları ortaya çıkardığını görüyoruz. Çocukların yüzündeki o gülümsemeyi ve sevinçlerini görünce; işlerin sevgiyle yapılmasının ne kadar önemli olduğunu, meslek seçimi yaparken seveceğimiz ve ilgiyle yapacağımız bir alanı seçmenin önemini tekrar gördük. Hadi gelin, kalıplarımızı yıkalım ve mesleklere “İyi kazanıyor, çok havalı, şu an herkes bunu yapıyor.” düşünceleriyle bakmayalım. Kendi seçimlerimizde ve bize danışan kişilerin seçimlerinde yapmaktan memnun olacağımız, yaparken seveceğimiz meslekleri seçelim. 

Kaynak
Dr. Hesham Abdelkader

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu