Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
İçerikler

Kendi Gökkubbemiz

İçinde yaşadığımız dünyayı, hayatımızı, davranışlarımızı, insanlarla olan ilişkilerimizi, düşüncelerimizi neye göre belirliyoruz? Bunları ve daha fazlasını şekillendirirken referans aldığımız sıfır noktası nedir? Yıkamayacağımız daha doğrusu yıkmayacağımız tabularımız var mı? Kısacası pergelimizi sabitlediğimiz bir nokta var mıdır? Varsa neresidir? İşte tüm bunların cevabı programda Kendi Gökkubbemiz programında gizli!

Kendi Gökkubbemiz; altında sesimizi bulduğumuz, teklifimizi yaptığımız, inanç değerlerimizi yaşadığımız ve yaşattığımız, kendimizi ve çevremizi şekillendirdiğimiz yegâne okul, mekan, zihniyet ve ideolojidir. İbrahim Kalın da her bölümde Kendi Gökkubbemiz’in gölgesinde insan, medeniyet, sabite, sanat, modernite, özgürlük ve daha nice konuya dair kendi kavramlarımız üzerinden bir tartışma ve sorgulama faaliyeti ortaya koymaktadır. Kendi hayat tecrübeleri ve anıları ile de zenginleştirdiği programda İbrahim Kalın bizim kimliğimizin, sorunlarımızın ve cevaplarımızın peşindedir.

Bir zamanlar her fikri, zikri, eseri İslam kokan bir medeniyetin mirasçıları, çocuklarıyız. Fakat bugün bu çocuklar kendi inanç, gelenek, usul ve kavramlarından kısaca kendilerini kendi yapan değerlerinden yoksun ve bihaberdir… İşte Kendi Gökkubbemiz, modern dünyanın gürültüsü içinde özünü unutanlara küçük bir hatırlatma, gönülden gelen bir şefkat tokadı niteliği taşımaktadır.

Aslından uzak düşen kişi, yine vuslat zamanını arar!

İbrahim Kalın
İbrahim Kalın

Modern dünyanın ve kapitalist düzenin kargaşasında, aslından uzağa düşen insanlığın hali içler acısıyken Müslümanların özlerinden uzaklaşmalarının, sahte cennetler peşinde koşmalarının geri dönütü sadece acı ve gözyaşı olmuştur. Bugün tüm insanlığın aradığı ve ihtiyacı olan çözüm ise Müslümanların tekrar Kendi Gökkubbelerinde buluşmasıdır. 

Kendi Gökkubbemiz; İbrahim Kalın’ın 2021 yılında katıldığı, kendi kavramlarımız üzerinden kim olduğumuzun, neden var olduğumuzun ve nereye döneceğimizin ipuçlarını verdiği, alt metinde benlik arayışının izlerinin bulunduğu, aslını merak edenlerin programıdır. Her biri 20 ila 30 dk arasında süren programda zaman zaman farklı alanlara dair şeyler söylense de merkezde hep aynı şey vurgulanır: Kendi Gökkubbemiz!

O halde Cumhurbaşkanı sözcüsü, şair, yazar ve bir İslam entelektüeli olan İbrahim Kalın ile Kendi Gökkubbemizin nasıl kaybolduğu, tekrar nasıl inşa edilebileceği gibi sorulara cevap bulmak isteyen, elini taşın altına koymaktan çekinmeyen, ahde vefa sahibi herkesi programa davet ediyoruz! 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu